ŞEHRE ‘AY-YILDIZ’ GERDANLIK 31.Mart.2021

   Belediyemiz, Altınşehir Üniversite Kavşağına yapılması için halka sunduğu 5 proje içerisinden en çok oyu alan anıtı yeni yerine dikmek için çalışmalara başladı.

   Belediye Başkanımız Dr. Süleyman Kılınç’ın seçim öncesi vaatleri arasında yer alan ve kısa süre içerisinde tamamlanarak hizmete giren Altınşehir Mahallesi’ndeki farklı seviyeli köprülü kavşağın üstünde bulunan Üniversite Kavşağına anlamlı bir anıt dikmeyi amaçlayan Belediyemiz, belirlediği 5 projeyi halka sunarak en çok oyu alan simgeyi kavşağa dikeceğini açıklamıştı. Geçtiğimiz aylarda belediyemizin web sitesinden yapılan anketle belirlenen ay yıldızlı tasarımın kavşağa yerleştirilmesi için çalışmalara başlanıldı.

   Uzmanlar tarafından hazırlanan ülke ve şehir temalı 5 tasarım içerisinden en çok beğenilen ay-yıldızlı tasarımın hazırlığına anketten hemen sonra başladıklarını söyleyen yetkililerimiz, zemin betonun döküldüğü ve anıtın önümüzdeki hafta içerisinde yerine monte edileceğini dile getirdi.

   Vatandaşlar ise şehrin en güzel noktalarından birisinin, yine en güzel tema olan ay-yıldız ile daha da güzelleşeceğini söyleyerek, emeği geçenlere teşekkür etti.

ŞEHRE ‘AY-YILDIZ’ GERDANLIK