TEKSTİL ATIKLARI GERİ DÖNÜŞÜMLE YENİDEN KAZANDIRILACAK 30.Mart.2021

   Hayata geçirdiği çevreci projelerle takdir toplayan Belediyemiz, yeni bir uygulamayı daha hizmete koyarak, eski tekstil ürünlerinin yeniden dönüştürülebilmesi için şehrin 156 noktasına Tekstil Atık Kumbarası yerleştirdi.

  Son dönemde hayata geçirdiği çevreci projelerle ‘Temiz bir Adıyaman’ hedefine hızlı adımlarla ilerleyen Belediyemiz, kullanılmayan giysi, ayakkabı ve diğer tekstil atıklarının geri dönüşüm yoluyla yeniden kazandırılması için şehrin 156 noktasına Tekstil Atık Kumbarası yerleştirdi.

   Orijinal Geri Dönüşüm firması ile imzalanan protokol ile hayata geçirilen proje hakkında bilgi veren yetkililerimiz, hedeflerinin sıfır atık olduğunu dile getirerek, “Adıyaman Belediyesi olarak hayata geçirdiğimiz çevreci projelerle şehrimizi örnek bir il haline getirdik. Tıpkı Katı Atık Depolama Tesisi ve diğer çalışmalarımız gibi tekstil atıkları için de kolları sıvayarak, ilimizde tekstil atıklarının toplanarak yeniden dönüştürülmesi için şehir genelinde belirlenen 156 noktaya kumbara yerleştirdik. İnşallah bu çevreci projelerle hem doğayı koruyacağız, hem de çocuklarımızın çevre ve geri dönüşüm bilinciyle erken yaşta tanışmasını sağlayacağız” şeklinde konuştu.

   Yetkililerimiz ayrıca vatandaşlardan kullanılmış giysi, kemer, çanta ve ayakkabı gibi tekstil atıklarını şehrin birçok noktasına kurulan kumbaralara atarak geri döşüm yoluyla yeniden dönüştürülmesine katkı sunmalarını istedi.

TEKSTİL ATIKLARI GERİ DÖNÜŞÜMLE YENİDEN KAZANDIRILACAK